تلفن تماس:

آدرس کلینیک:

پاسداران، گلستان پنجم، شماره 203، طبقه سوم

مراقبت‌های قبل و بعد از لیزر موهای زائد

برای مراقبت‌های بعد از لیزر موهای زائد لازم است بدانید: اصلاح در عرض ۱۲ ساعت قبل از درمان، مقدار لازم رشد مو را از بین می‌برد تا از سوزش در طول عمل جلوگیری شود. برخلاف اپیلاسیون، برای از بین بردن موها نیازی به دیدن رشد بیرونی موها نداریم. ضروری است که قبل از لیزر موهای زائد در معرض نور خورشید یا تخت برنزه قرار نگیرید. از SPF با فاکتور بالا استفاده کنید و پوست را کاملا مرطوب نگه دارید. برای اینکه لیزر موهای زائد عمل کند، باید یک فولیکول مو وجود داشته باشد! تا ۴ هفته قبل از درمان از اپیلاسیون، کندن یا اپیلاسیون خودداری کنید. تراشیدن مو قابل قبول است زیرا باعث از بین رفتن فولیکول مو در زیر سطح پوست نمی‌شود. در جلسه درمان لباس‌های گشاد و راحت بپوشید تا بتوانید به راحتی نواحی مورد درمان را در معرض دید قرار دهید و بعد از جلسه احساس راحتی کنید.

مراقبت‌های بعد از لیزر موهای زائد صورت

مراقبت‌های بعد از لیزر موهای زائد صورت شامل این موارد هستند:

 • موهای صورت را نچینید یا اپیلاسیون نکنید. این می‌تواند روند درمان را مختل کند و فولیکول مو را تحریک کند و منجر به رشد مجدد شود.
 • پس از درمان حداقل تا ۴۸ ساعت از حمام‌های بسیار داغ، دوش گرفتن یا اتاق‌های بخار خودداری کنید.
 • در صورت بروز هرگونه رنگدانه یا تغییر رنگ، از کرم یا روغن ویتامین E استفاده کنید. این به تسکین پوست کمک می‌کند.
 • میکاپ را می‌توان در هر ناحیه صورت که با لیزر موهای زائد درمان شده است استفاده کرد. برای جلوگیری از هرگونه سوزش، تا زمانی که پوست زمان لازم برای بهبودی نداشته باشد، باید از سایر لوازم آرایشی اجتناب کرد.

مراقبت‌های بعد از لیزر موهای زائد برای گرفتن بهترین نتایج حیاتی است. بله، این درمان موثرترین راه برای کاهش دائمی موهای زائد و ناخواسته است، اما مراقبت‌های بعدی شما برای ارائه مراقبت‌های ضروری به پوست و حفظ یک پوشش بی عیب و نقص لازم است.

 

لیزر موهای زائد پا - مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد چیست؟

شستن صورت بعد از لیزر موهای زائد

به مدت ۴۸ ساعت از حمام آب گرم و دوش آب گرم خودداری کنید. به مدت ۴۸ ساعت از هر چیزی که حاوی کلر است (مثلاً شنا) اجتناب کنید. به مدت ۴۸ ساعت از استفاده از محصولات معطر یا کرم‌های سفید کننده خودداری کنید.

 

مراقبت‌های بعد از لیزر موهای زائد بدن

در اینجا برای مراقبت‌های بعد از لیزر موهای زائد مواردی آمده است که باید از آن‌ها اجتناب کرد:

 • حداقل تا ۲ هفته پس از درمان از قرار گرفتن پوست در معرض نور ماوراء بنفش (نور خورشید یا تخت آفتاب) یا خود برنزه شدن پوست خودداری کنید. این کار برای به حداقل رساندن تیرگی پوست (هیپرپیگمانتاسیون) است.
 • به مدت ۴ تا ۵ روز از شستشوی بیش از حد یا اعمال فشار روی پوست خودداری کنید. این کار برای این است که به پوست درمان شده اجازه بهبودی داده و از هرگونه عفونت جلوگیری شود.
 • تا ۷۲ ساعت پس از درمان از اصلاح ناحیه تحت درمان خودداری کنید.
 • حداقل ۴۸ ساعت از ورزش خودداری کنید.
 • به مدت ۴۸ ساعت از حمام آب گرم و دوش آب گرم خودداری کنید.
 • به مدت ۴۸ ساعت از هر چیزی که حاوی کلر است (مثلاً شنا) اجتناب کنید.
 • در صورت ایجاد تاول یا پوسته پوسته شدن، از خاراندن ناحیه درمان خودداری کنید، زیرا می‌تواند باعث ایجاد اسکار شود.
امتیاز دهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.